Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

O nás / About us

O nás...

Úvodem :-) naše smečka - lidská část Irena a Honza, australáci Redy, Fran a Izzy, dvě kočky a rybičky :-). Žijeme v rodinném domku se zahrádkou, ale naši hafani jsou samozřejmě s námi doma a zahrádku využíváme jen ke hrám ;-)

S australským ovčákem jsme se seznámili v roce 2005, kdy jsme si pořídili našeho Reďáčka.
Jako dítě jsem měla NO, takže jsme i s Redem vyrazili na cvičák trénovat sportovní kynologii. K agility jsme se dostali až po cca 2letech, kde jsme s manželem našli kynologické nadšení snad ještě větší. Redy se jako správný australák vše učil velmi rychle, nepamatuji si, že bychom měli problém s učením nějakého "kousku". Jen mu občas, dle nálady :-) , chyběl ten správný drive. Zato na výstavách jsme byli velmi úspěšní a Redy splnil všechny šampionáty dostupné v ČR od JCH. po Grand Ch. :-) Samozřejmě jsme složili i zkoušky z poslušnosti a agility.

Čím více jsme se dostávali do světa australáků, tím více jsme věděli, že jsou pro nás výstavy v pozadí a že příští člen smečky bude z jiné, sportovní linie, kde se s australáky věnují hlavně práci a sportu. To, o čem by australský ovčák podle nás opravdu měl být.

Začali jsme hledat Honzovu rychlou parťačku na agility a rozhodli se pro import ze země původu. Prohledali jsme mnoho chovatelských stanic, ale naše vytrvalost se nám opravdu vyplatila. Fran (ch.s. Granada, USA) naprosto předčila naše očekávání. Je to sporťák se vším všudy - obrovská chuť do práce, vytrvalost a drive jsou její předností a k tomu velmi přátelská povaha k lidem i zvířatům. Kromě agility začali s Honzou trénovat sportovní kynologii, jež se stala jejich sportem č.1! Honza jako "začátečník" se svým prvním psem dokázal složit nejvyšší zkoušky mezi AUO v ČR a určitě ještě nejsou na konci :-) Agility je sice na druhém místě, ale mají pro to velké nadšení a myslím, že nám také ještě něco ukážou :-)

S postupem času, kdy už byl Redy odrostlejší, jsem se i já rozhodla pořídit sportovní fenku pro sebe. Když jsem se seznámila s poradkyní chovu Martinou Hodkovou (ch.s. Diandra) a poznala její psy, byla pro mě jasná volba, chci štěně po Trey. Čekala jsem si na štěňátko z vrhu B a po rozhodnutí, že otcem bude Ricky, bylo mé nadšení ještě větší. Izzy je tatínkova "kopie" v nadšení do práce s mamčinou povahou, dokonalá kombinace :-). Věnujeme se agility a sportovní kynologii, překvapivě :-) a myslím, že i Izzy to jde skvěle.

Trénovat se musí a musí být kde. Pořídili jsme si s rodinou vlastní cvičák s placem na poslušnost, agility a pro nevlídné počasí  krytou halu. Oba s Honzou trénujeme agility, stopy, poslušnost a obrany. Většinu volného času trávíme na procházkách, závodech, či tréninkemi na cvičáku a nebo jen klábosením s pejskaři.

 

O našem chovu...

V naší ch.s. plánujeme australské ovčáky s velkým pracovním nasazením, odolností, chutí a drivem při práci. Samozřejmě klademe důraz na zdraví a vyrovnanou povahu :-)


About us...

Our family has many members - Irena and Honza and aussies Redy, Fran, Izzy and two cats.

Our first Australian Shepherd is Redy (Alex Redy od Diamantové řeky), which we bought in 2005. Since that time we have been completely addicted to this breed. We train with Redy sport cynology (IPO), agility and  dogfrisbee for fun.
He does very well in shows
, he achieved all possible show  titles in the Czech Republic.

 

Our girls, Fran (Granada Chocolate Frances) and Izzy (By the Request Diandra), are come from the versatile and sport lines
Fran is an import from the Granada kennel, USA. She is a great companion for Honza in agility. She also trains IPO and she is very successful. At this time she is the best working Australian Shepherd in IPO category in the Czech Republic. And we hope, she will continue the same way in the future. :)
Izzy is the youngest member of our pack, she comes from the Diandra kennel, CZ, and she has lovely character which she took after her mum. She trains agility and IPO and she is doing very well also.


We spend all our free time with our dogs at trainings, trips or playing games, and they give back their love to us every day.:-)

Breeding goal....
Our goal is to breed Aussies with great working abilities, with  big passion to work, nice pray drive and will to please. Aussies, who are easy to live with, but can be great companions at any activities you show them. :) Big focus on health is an obviousness for us.

Fran, Redy and Izzy

 

TOPlist